0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika (180)
edycja przez użytkownika

Wstępny zarys projektu:
Rozchodzi się plotka o nowym lądzie do zdobycia. Grupa ludzi, elfów i krasnoludów, żądnych przygód, dobija do brzegu i zakłada osadę z portem, ale -jak to w takim towarzystwie- za bardzo działają sobie na nerwy i rozchodzą się w różne strony:
- ludzie szukają równin otoczonych lasami;
- elfy zapadają w jakieś rozległe lasy;
- krasnoludy idą w górę rzeki, poszukując węgla, rud i minerałów.
Nie ma króla, można budować tylko szałasy. Dopiero, gdy w mieście jest X szałasów, można budować domy i karczmy. Gdy miasta osiągną średnio Y mieszkańców na miasto, zakładamy nowe miasto. Gdy będzie już 5 miast, obierany jest król i zakładana stolica.

Na początku w każdym mieście jest tylko:
- Spelunka u Jattiego (napoje: piwsko, samogon)
- Faktoria (skup/sprzedaż itemów)
- sklepy z bronią i zbrojami
W miarę rozwoju miasta można zbudować "specjalność lokalną" (np. Termy w Romar) czy budowle miejskie (np. wieża strażnicza). Koszt: X walk i Y klejnotów.

NIE MA Bluespringa! Awans jest automatyczny, co 50 poziomów jest Miniboss (nie do ominięcia), który daje szansę resetu na żądanie gracza lub zmianę rasy czy specjalności magicznej. Smok jest na poziomie 2000 i wygrana powoduje reset automatyczny. Każdy nowy gracz może wybrać tylko jedną z pierwotnych ras. Gdy będzie więcej miast, będą i nowe rasy, ale gracz musi zebrać dość punktów za Minibossy, żeby którąś wybrać zgodnie z rankingiem.

NB, chętnie zrobię dwa moduły do itemów. Obecnie są sklepiki graczy (w lotgd v.1.1.2) i jest koszmarem szukanie jakiegoś itema, który jest potrzebny. Trzeba szukać oddzielnie w każdym mieście. Wg mnie lepiej byłoby napisać 2 moduły z dostępem wszędzie:
- lombard (itemy legalnie sprzedawalne) i
- pan Nikt (handel itemami nie dopuszczonymi do normalnej sprzedaży), czyli taki czarny rynek, z bardzo wysoką stopą ryzyka. Ewentualnie pan Nikt byłby dostępny tylko w jednym mieście, może nawet losowym, gdzieś w Mrocznych Dzielnicach?
UWAGA: sklepiki graczy w starym lotgd.pl NIE służą do handlu, tylko do narracji. Sklepy w lotgd 1.1.2 służą do handlu, choć można tam też pogadać. (lotgd 1.1.2 to była Nowa Era, jeśli ktoś pamięta)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika (140)
Czy to ma być projekt nowej wersji LotGD czy coś bardziej w stylu dodatku do aktualnej, jako inny kontynent do którego najpierw trzeba znaleźć drogę?

Bo tak się też zastanawiam ile by zajęło osiągnięcie 2000 poziomu jako żebrak D:
komentarz przez użytkownika (180)
Owszem, to będzie nowa wersja. Starej nie da się zaktualizować do nowej technologii.
Na razie przedstawiłem wstępną propozycję. Projekt automatycznego awansu i w zamian przymusowe spotkanie z Minibossem (taki specjalnie wzmocniony potwór) nie jest warunkiem koniecznym. W każdym razie automatyczny awans będzie oznaczać podobną zmianę tytułu, jak obecnie.
0 głosów
odpowiedź przez użytkownika (140)
Okej, a jak wygląda kwestia specjalizacji postaci i statystyk? Pozostają dalej cztery ( HP, tury, atak, obrona )? Czy byłoby ich więcej, a w zalezności od specjalizacji trzebaby rozwijac określone by zadawac np. większe obrażenia ( np. obrażenia u maga przy używaniu czarów zależne od wiedzy, mądrości czy innej inteligencji postaci)?

Generalnie jeśli rzeczywiście sa jakieś postępy prac, to znacząco pomogę przy kwestiach fabularnych.
komentarz przez użytkownika (180)
Co do statystyk, w nowym LotGD nie ma modułów do czegoś nowego.  Ale jeśli będzie 2000 poziomów (= z minibossami), to można będzie mieć parę (1-3) specjalności magicznych. Bonus za wybraną specjalność będzie z automatu, ale pozostałe będą też dostępne! Np. jestem magiem (bonus + zdobyte punkty, mogą wzrastać) i wojownikiem (tylko zdobyte punkty).
Witaj w serwisie Q&A PLZS, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom, dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na liczne tematy.
Jeżeli masz sugestie dotyczące funkcjonowania gry lub pomysły na nowe moduły, również chętnie się z nimi zapoznamy!

Pomysły, które zyskają największą ilość głosów będą analizowane pod kątem wprowadzenia ich w życie. Jeżeli uda się zrealizować dany pomysł, autor zostanie przez nas wynagrodzony.
...